Перший електронний документ для набуття статусу СЕД

Звертаємо Вашу увагу, що з 01.09.2020 року набрали чинності зміни до Порядку обміну електронними документами, затверджені наказом Мінфіну від 01.06.2020 р. № 261.

Відповідно до змін юридичні особи, самозайняті особи, податкові агенти, контролюючі органи, органи державної влади, органи місцевого самоврядування набувають статусу суб’єкт електронного документообігу (СЕД) з дати приєднання до Договору про визнання електронних документів.

Приєднання до Договору здійснюється шляхом надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа у встановленому форматі з дотриманням вимог законодавства. Підтвердження про приєднання суб’єкта господарювання до Договору СГ отримує в квитанції про прийняття контролюючим органом такого документа, приклад тексту в квитанції:

ДОКУМЕНТ ПРИЙНЯТО.

Платник набув статусу суб’єкта електронного документообігу відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 01.06.2020 № 261) та приєднаний до договору про визнання електронних документів.
Відправник: Центральний портал прийому звітності ДПС України, версія 2.3.4.хх

Один із способів спрощення та пришвидшення приєднання суб’єктів господарювання до Договору може бути направлення першим документом Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису.

Договори, що на день набрання чинності Наказом №261 є чинними, продовжують діяти до виникнення підстав, визначених п. 5 розд. III Порядку.
Так, відповідно до п. 5 розд. ІІІ Порядку дія Договору припиняється на підставі:

Зверніть увагу!
Повідомлення (J/F1391103) направляється СГ до контролюючого органу, на обліку в якому перебуває, для надання права підпису електронних документів іншим особам, яким делеговано право підпису.

Повідомлення направляється у разі, якщо:
•       створено нове підприємство;
•       змінено директора (бухгалтера) або потрібно надати право підпису відповідальній особі;
•       припинена дія Договору у зв’язку із завершенням строку чинності та скасування КЕП.

•       отримання інформації від кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг про завершення строку чинності (або скасування) кваліфікованого сертифіката відкритого ключа керівника;
•       отримання інформації з Єдиного державного реєстру про зміну керівника, сторони Договору;
•       отримання інформації з Єдиного державного реєстру про державну реєстрацію припинення юридичної особи;
•       наявність в Реєстрі самозайнятих осіб інформації про зняття з обліку самозайнятої особи як платника податків у контролюючому органі;
•       наявність у Державному реєстрі інформації про закриття реєстраційного номера облікової картки платника податків автора (підписувача) електронного документа у зв’язку зі смертю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *